Ve čtvrtek 19. 10. jsme se vydali na exkurzi na Kuks a do Josefova, kde už jsme byli mnozí mnohokrát. Přesto jsme slyšeli, viděli a zažili spoustu nového. Na Kuksu jsme si připomněli, co víme o baroku a které sochy ctností a neřestí vytvořil Matyáš Braun. V Josefově nás čekal soutěžní program v chodbách pevnosti. Za splnění zajímavých úkolů jsme byli odměněni čokoládovými mincemi. Byl to krásný podzimní den.

Osmáci

WP 20171019 08 33 52 Pro LI

V minulých týdnech se žáci naší školy zúčastnili Logické olympiády. Je to soutěž pořádaná Mensou ČR založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnosti samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

V kategorii A (2. – 5. ročník ZŠ) na naší škole byli nejúspěšnější:

1. – 2. místo Eliška Cholastová 2. A

1. – 2. místo Dominika Pejřilová 5. tř.

3. místo Anna Turková 5. tř.

V kategorii B (6. – 9. ročník ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) byli nejúspěšnější:

1. místo Vilma Čechurová 7. B postupuje do krajského semifinále

2. místo Václav Bednář 8. tř.

3. místo Dominik Bukovský 7. B

Dne 9. 10. se třídy 6. A a 6. B vydaly na exkurzi do Archeoparku pravěku ve Všestarech. Hned po příjezdu jsme si odložili bundy a batohy a zamířili rovnou do kinosálu. Tam nám příjemná paní průvodkyně pouštěla osm různých krátkých videí, jak tehdy vyráběli pravěké nástroje (na jejich kopie jsme si mohli i sáhnout!), stavěli domy, točili keramiku atd. Potom jsme se šli podívat do třípatrové expozice, jak lidé v pravěku žili. V Podsvětí jsme mohli vidět kly mamuta, různé typy hrobů, doly či nálezy ve starém Labi; v Životě v pravěku velkou zmenšeninu osídlené krajiny a v Nebi kopie archeologických nálezů.

Po přestávce na svačinu jsme se oblékli a šli ven, kde jsme mohli vidět různé typy staveb – obydlí i řemeslné dílny či rituální rondel. Do některých jsme i vešli či vlezli. Také jsme házeli oštěpem, brousili kameny, drtili zrnka obilí, sekali dříví pravěkou sekyrou.

Nakonec jsme nakoupili suvenýry a zapózovali na nezbytné společné foto. Děkujeme paním učitelkám za pěknou exkurzi J.

6. A

IMG 6635

Žáci 7. ročníků  uspořádali výstavu výtvarných prací na téma "Hmyz očima dětí", která se koná v Kulturním a spolkovém a domě Černilov. Práce si můžete prohlédnout od 12. 10. 2017 do 4. 11. 2017.Blatníková Kateřina

Vážení rodiče.

Zaregistrovali jsme nějaké problémy s provozem el. ŽK Bakaláři. Zjišťujeme intenzivně, co je jejich příčinou. Pokud se vás tento problém týká, pomohlo by nám, kdybyste ho popsali dopodrobna. Ideálně printscreenem obrazovky s chybovou hláškou nebo popisem operačního systému, ze kterého k Bakalářům přistupujete (Android, iOS atd.) a způsobem, kterým k němu přistupujete (přes web školy nebo z mobilní aplikace). Poté ho prosím pošlete na email hoffmannova@zscernilov.cz.

Jednou z příčin by mohlo být špatné nastavení adresy, na které tato aplikace pracuje. Správně je to:

Prosíme tedy o případnou kontrolu adresního řádku prohlížeče. Na úplném začátku provozu byla totiž adresa jiná, pak bylo z technických důvodů provedeno přesměrování. Možná vám tedy v nastavení zůstala původní adresa.

Pokud k Bakalářům přistupujete z mobilního zařízení, vytvořte si buď nový účet, zadejte Vyhledat školu, zvolte Černilov a naši školu. Měla by se načíst správná adresa. Nebo původní účet editujte.

Omlouváme se za komplikace, děkujeme za spolupráci při řešení problémů a za trpělivost.

Sluníčko, vítr, déšť

To vše jsme zažili, když jsme se v pátek, 6.října, vydali pouštět draky. Ti přece k podzimu patří ! Ani pár kapek deště drakům nezabránilo vzlétnout. Vítr a běhání za draky nám nabarvilo tváře do červena.

Při cestě zpět, to už svítilo opět sluníčko, jsme se těšili, jak draky během víkendu provětráme společně s rodiči.

Žáci 1.A

PA060029

Staré pověsti české

V podání pánů z agentury Pernštejni se žáci ocitli v době pověstí o našich českých dějinách – putovali například s praotcem Čechem a hledali oblast, ve které by se mohli natrvalo usídlit, obdivovali Bivoje, který skolil obrovského kance, pomáhali Libuši  rozsoudit spory vladyků, povolali do Prahy ze Stadic Přemysla Oráče, věštili s kněžnou Libuší a nevěřili svým očím, jak Horymír se Šemíkem z Vyšehradu skočili! Jako již tradičně zábavnou formou „Pernštejni“ děti poučili, tentokráte i s pomocí loutek v životní velikosti.

IMG 2971

„V úterý 10. 10. pořádáme sběr starého papíru“

ráno 7 – 7,55 hodin

odpoledne 15,10 – 17,00 hodin.

Zároveň bude první kolo sběru kaštanů a žaludů.

Vědomostní soutěž „Den architektury a cestovního ruchu“

Kategorie A (4. – 6. ročník)

1. místo                    Tereza Dohodilová – 5. r.

2. místo                    Vojta Bednář – 4. B

3. místo                    Kuba Taclík – 4. A

Kategorie B (7. – 9. ročník)

1. místo                    Václav Sovák – 8. r.

2. místo                    Jan Řezníček – 8. r.

3. místo                    Kristýna Hlavsová – 9. r.

Vítězům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za účast v soutěži!

Výtvarná soutěž s Charitou Hradec Králové

Být dobrým kamarádem, pomáhat jeden druhému. To bylo téma výtvarné soutěže, kterou vyhlašuje každý rok Charita Hradec Králové. Naše škola se tradičně soutěže účastní a vždycky s úspěchem.

V letošním ročníku máme krásné umístění:

1. místo Amálka Pecharová

2. místo Šárka Cholastová a Josef Lukšíček

3. místo Natálka Bartošová a Jery Žárský

Všem malým výtvarníkům děkujeme a těšíme se na další krásné téma.

D. Filipová

20170926 0951031