Žáci 3. A a 3. B se zúčastnili na naší škole Noci s Andersenem. V pátek 29. března večer se žáci sešli ve škole, aby si za účasti vyučujících Dany Filipové, Jany Kollátorové a Radka Hybšmana, připomněli osobnost nejen dánského autora Hanse Christiana Andersena, autora pohádek Cínový vojáček nebo Malá mořská víla, jejíž socha zdobí přístavní prostory v metropoli Dánska – Kodani, ale také kulaté 70. výročí existence nakladatelství Albatros, které vydalo řadu knih pro děti a mládež s postavami Krtečka, Křemílka a Vochomůrky, kocoura Mikeše nebo Harryho Pottera. Nezůstalo však u vzpomínky na významného Dána a připomínky výročí Albatrosu, neboť se objevil mladý muž s plastovou pistolí za pasem a reflexní páskou, jež nesla označení „policie“, na levé ruce. Seznámil žáky s krádeží zlatých mincí, nalezenými důkazy a úkoly, které museli žáci splnit, aby dopadli zloděje. Zvláštní případ, při kterém navštívili knihovnu v Černilově, museli projít dráhu s míčkem na pingpongové pálce, zodpovědět záludné večerníčkové otázky v aplikaci Kahoot, pomoci Krtečkovi v honbě za zlodějem tím, že mu nakreslili kalhoty podle nejnovější módy nebo vyřešit šifrovanou zprávu od švédských občanů, kterým se navždy bude říkat „Děti z Bullerbynu“, se podařilo zúčastněným třeťákům vyřešit. Pachatel byl zabarikádovaný v učebně 3. A. Zvláštní zásahové dětské jednotce, která čítala dohromady více než 30 dívek a chlapců, se podařilo dostat do učebny přes překážky z lavic i židlí a vrhnout se na zloděje. Ten se pod náporem vysokého počtu silných a zdatných žáků zmítal a snažil se vyprostit z jejich sevření a obklíčení. Jeho snaha však vyšla nazmar. Na závěr celé akce, již s datem soboty 30. března, se žáci vybičovali k poslednímu těžkému úkolu. Na konci dlouhé a černou tmou ozářené chodby s pouhými občasnými světélky svíček, na ně čekal vak se zlatými čokoládovými mincemi. Nástrahy temné noci a strašení zpoza koutů školy úspěšně zvládli, a tak si zlaté čokoládové mince mohli za záchranu školy před zlodějem, za odvahu a za statečnost během celé Noci s Andersenem ponechat.

IMG 6697

IMG 6689