Stalo se na naší škole již tradicí, že žáci 8. třídy odjíždějí koncem školního roku na sportovně turistický kurz na chatu Start do Orlických hor. Tentokrát jsme odjížděli v neděli 16. 6. a ihned po příjezdu a krátkém seznámení s chatou jsme vyrazili na tradiční procházku k Sokolské chatě. V pondělí dopoledne jsme hráli hru Zločinci a odpoledne vyrazili na túru do Deštného v Orlických horách přes Luisino údolí. Úterní dopoledne pro většinu žáků představovalo největší výzvu v podobě lanového parku. Všichni se této výzvy zhostili na jedničku a nástrahy parku zvládli. Odpoledne proběhl vědomostní závod jednotlivců, který všichni úspěšně absolvovali. Středa byla ve znamení celodenního výletu. Naplánovali jsme trasu dlouhou cca 25 km, nakonec jsme ušli 26,8 km a myslím, že všichni byli rádi, když jsme dorazili zpět na chatu. Čtvrtek dopoledne si žáci poměřili zbytky svých sil při sportovním víceboji a odpoledne po poledním klidu a krátké hře na rozvoj paměti jsme se věnovali odpočinku u chaty. Tento odpočinek se ale zvrhnul ve vodní bitvy, při kterých na nikom nezůstala nit suchá. V pátek nás čekala hra Náhoda, oběd, úklid chaty a cesta do Černilova. Závěrem lze říci, že kurz se povedl na jedničku s hvězdičkou a myslím, že všichni na něj budeme dlouho vzpomínat.