V pondělí 20. 6. 2022 zažili žáci ze 6. B na výletě spoustu zážitků. Po příjezdu do Hradce Králové se děti nejprve zastavily na dobrůtky v Pekařství a cukrářství Sázava a poté v týmech svedly několik laserových bitev v Laser Game. Jakmile začalo pršet, byli jsme v obavách, jakým směrem se další program bude ubírat. Před deštěm jsme se ukryli a po deštivé přestávce jsme mohli navštívit zvířátka v Zoo Stěžery.

Mgr. Radek Hybšman, Veronika Rysková

Po dvou letech jsme mohli opět stočit med za asistence členů kroužku včelařů. Aktivně jich chodilo šest a starali se o jedno včelstvo. Děkujeme za zájem a svědomitou práci.

Blatníková, Šimková

IMG 20220621 121044

Trasa 1: Pomezní boudy - Jelenka - Svorová hora - Sněžka - Růžohorky - herní krajina Pecka - Velká Úpa

Ano, tak to mělo původně být. Velkolepá výprava 5. A, 5. B, 6. A, 7. A a 7. B na Sněžku. Jak se však někdy stává, lidé míní a svatý Petr mění. Už v neděli bylo jasné, že v pondělí 20. 6. bude vysokohorská turistika nemyslitelná. Došlo proto k rychlému přeplánování trasy s ohledem na počasí. Pláštěnky byly sice i nadále povinnou výbavou, ale aspoň první část výletu proběhla za sucha. Nevyhnutelný déšť nás zastihl těsně před Kramářovou chatou na Suchém vrchu. K autobusu jsme došli v pláštěnkách, ale myslím, že jsme si to nakonec všichni celkem užili :-).

Trasa 2: Mladkov - Vysoký kámen - Bouda - Suchý vrch - Těchonín

Hana Šimková

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 přijeli navštívit žáky 9. ročníku tři mladí lektoři ze společnosti Partners, aby je provedli hrou Finanční svobody a seznámili je tak s  nástrahami a možnostmi, které svět financí nabízí.

Mgr. Radek Hybšman

B4AF09AC E8EB 445E 885E 5E044A247BDE

Vážení uživatelé, problém s notifikacemi je opraven.

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023

Pozvánka na Pasování prvňáčků na čtenáře 2022

To se velmi autenticky dozvěděli žáci naší školy díky výukového programu skupiny Pernštejni.

Seznámili se s husitskými zbraněmi,viděli souboje s nimi a sami si vyzkoušeli boj v husitské vozové hradbě. Dokonce “zazněla” i husitská píseň.Prohlédli si také brnění křižáků a pochopili, jak obtížný byl pohyb a boj v plné zbroji.

Dětem se dle ohlasu  tento výlet do 15. století líbil.

Mgr. Jana Hofmanová

pern1

pern2

Škola jinde – v přírodě.

Nejdříve to začalo nudnými přípravami. Zabalit kufr, tak aby nic nechybělo. Ráno dřív k eškole, aby mi neujeli. A potom dloooouhá cesta, víc jak tři hodiny. Nejdříve to byla sranda, ale po hodině jsme se už nudili. Když jsme konečně dorazili, vybalili jsme si věci v chatkách a hurá na oběd. Špagety!

Odpoledne jsme se rozdělili do družstev a seznámili jsme se s animátory. Byly to prima holky a jeden kluk. Každý den jsme s nimi trávili celé odpoledne, hráli různé hry, soutěžili, chodili na procházky a koupali se v bazénu. Večer jsme měli diskotéku. Další dny jsme se dopoledne trošku učili a psali dopisy domů.

V pátek po snídani jsme si zabalili a čekali na autobusy domů. A opět ta dlouhá cesta. Uběhla rychleji, protože jsme se dívali na pohádku a někdo dokonce i usnul. Moc jsme si to užili. U školy na nás čekali rodiče, babičky, sourozenci, a my jsme jim mohli vyprávět, jaké to bylo. No prostě „SUPER“!

Třída 4.B

Škola v přírodě

Škola v přírodě je nejlepší. Užili jsme si tam zábavu. Byli jsme v chatkách po třídách. Na záchodech byli pavouci. Byli s námi animátoři. Hráli jsme s nimi hry. Byli jsme v lese, u koní a krav. Stavěli jsme domečky pro zvířátka. Měli jsme diskotéky. Vyprávěli jsme si pohádky. Ve čtvrtek jsme byli plavat ve skupinách. Bylo tam dobré jídlo, vařila nám paní z bufetu a paní družinářka. Bylo to tam hezké. Určitě tam jeďte!!

Třída 2.A

Děkujem všem rodičům, kteří nám pomohli formou odměn pro děti. Všichni jsme si to moc užili!!!

Fotografie můžete shlédnout na  https://www.zscernilov.cz/index.php/zakladni-skola/fotogalerie/category/215-skola-v-prirode-2022

Na hřišti2

V sobotu 11. 6. 2022 jsme měli možnost vystoupit s pěveckým sborem naší školy ve Výravě na setkání rodáků. Zazpívat si na velkém pódiu byl pro děti krásný zážitek. Malí zpěváčci i hudebníci ze ZUŠ si vystoupení užili. Děkujeme za pozvání a za dárečky, které děti dostaly za svoji odvahu.

Filipová, J. Štarhová