Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Dana Hoffmannová
  • 163

V pátek 1. 12. se dva naše týmy Černilováci a Černilováci junior zúčastnily soutěže v robotice Robodo v Dobrušce. Vyrazil výběr žáků z kroužku Legoroboti. Soutěž zahrnovala tyto tři disciplíny: Sprint, Čára a Dálkový medvěd. V kategorii Sprint měli soutěžící se svým robotickým vozítkem z Lega Mindstorms ujet co nejrychleji dráhu 10 metrů a nenarazit při tom do mantinelů poměrně úzké závodní dráhy. Kategorie Čára obnášela naprogramovat co nejrychlejší jízdu po černé čáře pomocí světelných senzorů. V kategorii Dálkový medvěd šlo o to, aby robot na dálkové ovládání co nejdříve přivezl plyšového medvěda do cíle. Body za disciplíny se sečetly a vyhodnotilo se pořadí.

Kluci i holky měli plné ruce práce, přestože si roboty připravili, místní světelné a grafické podmínky je donutily programy i konstrukce doladit. Nevzdali to a zabojovali. Výsledkem jsou dvě medaile:

Tým Černilováci obsadil 1. místo ve starší kategorii, tým Černilováci junior se ve své kategorii umístil jako třetí. Po vyhodnocení celkového pořadí pak opět vyhráli Černilováci.

Nakonec nás pan ředitel Podorlického vzdělávacího centra, kde se soutěž konala, provedl po výukových pracovištích. Kromě CNC strojů, 3D tiskáren a dalších technických zajímavostí jsme mohli vidět v chodu úžasná veliká montážní robotická ramena, která nám dokonce zatancovala.

„Zviditelnit“ si jistě zaslouží tito členové týmu Černilováci: Matěj Petráček za vítězné IR ovládání robota v disciplíně Dálkový medvěd, Lukáš Louda za velkou trpělivost a pevné nervy v disciplíně Čára a Venda Hudec za přípravu a pouštění robota ve Sprintu. V mladším týmu Černilováci junior dobrou práci odvedl Jakub Šimek u Dálkového medvěda, Ondra Louda a Vojta Mach ve Sprintu a holky Vendulka Vachová a Lucka Horáčková excelovaly v disciplíně Čára. Všichni předvedli vzornou týmovou spolupráci, úžasně si pomáhali a podporovali se. Všechny výsledky monitoroval Artem Andreychuk a vymyslel i závěrečný oslavný taneček. smile

Moc děkuji paní Loudové a panu Petráčkovi, že nás na soutěž odvezli a v pořádku vrátili zpět.

Gratulujeme a jsme na vás pyšní!

Dana Hoffmannová, vedoucí kroužku Legoroboti