Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Dana Hoffmannová
  • 196

V pátek 24. 2. se náš tým z kroužku Legoroboti zúčastnil soutěže Robotiáda v Brně. Jde o mezinárodní robotickou soutěž, která poprvé proběhla v roce 2013.

Soutěží se v 7 disciplínách - jízda po čáře, autonomní či dálkově řízená „záchrana" plyšového medvěda, sprint (LEGO a NeLEGO) a Freestyle, kde soutěžící předloží své nápady na využití robotů v praxi. Akci letos skvěle zorganizoval Dům dětí a mládeže Helceletova v zábavním vědeckém parku VIDA! science centrum. Celkem se letos soutěže zúčastnilo 360 žáků a studentů, kteří kromě České republiky přijeli též z Maďarska, Slovenska, Polska, Ukrajiny či Řecka.


Co se týká naší cesty, vyjeli jsme v 5:00 z Černilova, po příjezdu jsme absolvovali technickou přejímku robotů, které musely splňovat kritéria soutěže. Po slavnostním zahájení nás čekalo zápolení. Vzhledem k tomu, že na soutěžních stolech jsou jiné světelné podmínky než u nás ve škole, kluci museli zkalibrovat senzory a přizpůsobit programy místním podmínkám, došlo i na konstrukční úpravy.

Ačkoliv jsme tentokrát nedosáhli na medajlová umístění, úplně se náš tým také neztratil. Nejlépe jsme dopadli v disciplíně Dálkový medvěd (7. místo v kategorii ZŠ), v kategorii Čára jsme se umístili v naší kategorii sedmnáctí. V kategorii Freestyle diváci obdivovali našeho robota na skládání rubikovy kostky, robotického slona i další skvostné Lego kousky. Zde jsou členové letošního soutěžního týmu: Alfréd Černý, Lukáš Louda, Matěj Petráček, Václav Hudec, Andrej Špunda. Svým starším spolužákům s námi vyjeli fandit i Ondra Louda a Vojta Mach, také zapálení „roboťáci".

Kromě absolvování soutěžních disciplín jsme nabrali zkušenosti a inspiraci - nápady spolusoutěžících letos byly opět velmi rozmanité. Jako vždy jsme odjížděli plni dojmů a předsevzetí, že „příště jim to natřeme" :).

Moc děkuji panu Loudovi za luxusní dopravu tam i zpět, půjčovně PLPM za zapůjčení auta a vedení školy a rodičům za podporu.
Všechny informace o soutěži najdete na www.robotiada.cz a ostatní fotky zde.

Dana Hoffmannová