Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Dana Hoffmannová
  • 114

V loňském roce otevřela ČNB nové návštěvnické centrum s expozicemi podporujícími finanční a ekonomickou gramotnost laické veřejnosti. S osmáky a deváťáky jsme vyzkoušeli obě expozice, Za měnou i Lidé a peníze.
Osmáci se tak podívali do původního trezoru Živnostenské banky, dnes ČNB, dozvěděli se o měnové historii, tedy jak peníze vznikly, vyvíjely se a vznikal finanční systém. Ze všech stran si prohlédli unikátní vysokohmotnostní zlatou minci o nominální hodnotě 100 000 000 Kč, vydanou v roce 2019 k příležitosti 100. výročí vzniku československé měny.
Deváťáci se v jednotlivých tematických celcích dozvěděli, co vše ČNB dělá, aby v naší zemi dosáhla cenové a finanční stability a zajistila plynulost peněžního oběhu.
Poznali tak, že se měna a činnost ČNB týká každého z nás.


Mgr. Hana Šimková, Mgr. Alice Petrovická, Mgr. Kateřina Blatníková, Dominika Křížová