V pondělí 13. 11. 2023 se deváťáci vypravili do Českého Meziříčí, aby zjistili, jak sladký je život v místním cukrovaru. U vrátnice jsme z důvodu bezpečnosti dostali přilby a rozlišovací vesty. Všem nám to moc slušelo. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny a průvodci nás vedli areálem cukrovaru. Mohli jsme si prohlédnout každou část zpracování cukrové řepy. Taktéž nám připravili ochutnávku různých mezistupňů výroby cukru, a to lehkou a těžkou šťávu, nátah či melasu. V každé z nich bylo odlišné množství cukru. Exkurze žákům pomohla nahlédnout do výrobního procesu cukru a umožnila navštívit druhý největší cukrovar v České republice.

Iva Houdková a Lenka Altmannová