Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Dana Hoffmannová
  • 82

Po příjezdu do Dvora Králové jsme nejdříve navštívili Městské muzeum Dvůr Králové nad Labem – expozici textilního tisku. Jedna třída procházela muzeum – poslechla si výklad paní průvodkyně a prohlédla vystavené tiskařské stroje. Druhá skupina si zatím potiskla vlastní tričko modrotiskovou technikou. Potom se třídy vyměnily. Tiskání děti bavilo a trička vypadají moc hezky. Pak jsme přejeli do výrobny vánočních ozdob. Opět jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna tvořila vlastní vánoční ozdobičku a druhá prošla výrobou. Děti viděly, jak se taková vánoční ozdoba vyrábí a co se všechno
musí udělat, než se dostanou do obchodu a my si je můžeme koupit. Pak jsme se zase vystřídali. Na závěr si děti nakoupily vánoční ozdoby v podnikové prodejně a vrátili jsme se v pořádku domů.


Mgr. Milena Koritenská, Mgr. Kateřina Blatníková