Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Helena Pešavová
  • 455

anotace článku

Školní výlet – odměna za celoroční práci, třešnička na dortu, sladká tečka. V úterý 27. 6. 2023 ji udělaly i děti ze školní družiny.

Farma Wenet v Broumově nás, po dlouhé cestě, přivítala studeným větrem a polojasnou oblohou.

Při vstupu do areálu se všem rozzářila očka. Vešli  jsme do krásné, barevné zvířecí říše. Po vydatné svačině jsme vstoupili mezi zvířátka. Zelené chodníky s plochými kameny nás vedly mezi výběhy se spoustou domácích i cizokrajných živočichů. Slepičky a kohouti různých barev, velikostí i tvarů se před námi natřásali.  Lamy i s mláďaty nám nabídly k pohlazení heboučkou srst a neodmítly pamlsky. Různé druhy koz i oveček se tlačily, aby olízly naše ruce s jablky a mrkví. Dikobrazi, papoušci, pávi, želvy, oslíci, selátka, lemuři a mnoho dalších.

Děti mohly zvířátka hladit, krmit zakoupeným krmivem, nebo přivezeným ovocem a mrkvemi. U výběhu s velbloudy obdivovali mládě, které je zvědavě pozorovalo. Mohli jsme si prohlédnout i několik hodin stará jehňata.

Dvě dětská hřiště, na nichž jsme si pohráli, odpočinuli a nasvačili se, byla opravdu bezva. Nikomu nevadilo, že na farmě jsou jen tři automaty na pití, sladkosti, čaj a kakao a u pokladny se dají koupit pohledy, záložky a magnetky s fotem farmy.

Nádherné, čisté a upravené prostředí se spoustou roztomilých zvířat se všem líbilo. I počasí se umoudřilo a sluníčko nás doprovodilo domů.