Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Dana Hoffmannová
  • 142
Hynku, Viléme, Jarmilo! Ve čtvrtek 29. 2. 2024 vyjeli žáci 8. B do Knihovny města Hradce Králové za účelem návštěvy vzdělávacího programu s názvem Karel Hynek Mácha: Máj. Poznali, že nemusíme pouze pracovat s původním příběhem, který vznikl v roce 1836, ale že se příběhy mohou přizpůsobit moderní podobě (do Hradce Králové a tamních známých míst), jelikož témata lásky, vztahů, kdo je vinen a nevinen, jsou aktuální také v 21. století. Základní linku si lze i tak připomenout. A tak byly žákům přidělené role nejen Jarmily a Viléma, ale i soudce, poroty, obhájců, případně přátel, servírky, místní drbny a další, ve kterých zahráli soudní proces s obžalovaným Vilémem. Všichni se s rolemi sžili, zvládli je ve svých promluvách zahrát věrohodně, povedeně i vtipně. A jak rozhodl soud? Mácha poslal Viléma na popravu. Naši protagonisté se po vyslechnutí všech svědků rozhodli Viléma zprostit obžaloby v plném rozsahu.

Mgr. Radek Hybšman