• OI Admin

Ve středu 11. 5. 2022 se žáci ze 7. a 8. ročníku vypravili za kulturou do Klicperova divadla v Hradci Králové, kde zhlédli představení Kytice podle stejnojmenné knižní předlohy od Karla Jaromíra Erbena.

Kytice v sobě obsahuje celkem 13 balad a děti se v divadelním představení seznámily s vybranými baladami, jako např. Kytice, Poklad, Štědrý den, Zlatý kolovrat, Vodník a Svatební košile. Na scénáři a režii se podílel Pavel Brožek, na novém zpracování spolupracoval Pavel Khek (manžel herečky Veroniky Khek Kubařové). V baladách určitě zaujal mužskou rolí William Valerián.

Mgr. Radek Hybšman, Mgr. Hana Šimková, Mgr. Katka Blatníková a Dominika Křížová