Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Dana Hoffmannová
  • 75

V pondělí 29. 4. 2024 vyjeli nejen žáci sedmých tříd, ale v pondělí 6. 5. 2024 i devátých tříd na Kavčí hory v Praze, kde sídlí Česká televize. Žáci se nejprve dozvěděli informace o historii televize a její současné činnosti. Viděli i výstavu všech televizí (zařízení) od počátků k dnešku. Ze zajímavostí se dozvěděli, že chodby v budově České televize měří 42 km a že areál má své hasiče. Poté se vydali na dlouhou pouť chodbami, aby nahlédli i pod pokličku televizní tvorby. Oba ročníky zažily živé natáčení pořadu Kouzelná školka, sedmáci s oblíbenou Majdou (Magdaléna Reifová), deváťáci s dědou Martinem (Martin Klásek). Všichni viděli celý štáb, který se na tvorbě podílí, dokonce i skutečný hlas maňáska Františka, dále viděli, kolik úsilí stojí natočení jedné několikaminutové scény. V dalším studiu technici vyklízeli kulisy po natáčení pořadu Zázraky přírody, deváťáci pak zde spatřili kulisu podloubí, kde se budou natáčet vnitřní scény nové štědrovečerní pohádky. Jinde zase vznikaly kulisy pro nový seriál. Deváťáci měli štěstí i na zkoušku pořadu Sama doma a připravené studio pro soutěž Kde domov můj?, kterou moderuje Aleš Háma, dokonce někteří měli štěstí na setkání s Josefem Maršálkem, známým cukrářem a bývalým účastníkem StarDance.

Mgr. Radek Hybšman