Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Dana Hoffmannová
  • 195
V pátek 28. 4. 2023 se žáci sedmých tříd vypravili na Kavčí hory v Praze, kde sídlí Česká televize, která v roce 2023 slaví 70 let od svého založení. Žáci se nejprve dozvěděli informace o historii televize a její současné činnosti. Dále se vypravili do jejího zákulisí a na vlastní oči viděli, kde vznikaly vnitřní scény seriálu Kukačky a kde se natáčí nové díly dětských pořadů Kouzelná školka a Planeta Yó. Žáci si také mohli prohlédnout kostýmy z historického seriálu Božena a šaty z uplynulých řad StarDance. Na závěr exkurze si žáci vyzkoušeli práci za kamerou, čtecí zařízení i různé doplňky. Všechny nás překvapilo, že žádné kulisy nestojí ve studiích trvale. Prostory Kouzelné školky jsou po natáčení vyklizené a obsadí je Otázky Václava Moravce. Jakmile se natočí scény pro seriál, promění se studio v Zázraky přírody s Marošem Kramárem a jeho hosty. Planeta Yó se po konci natáčecích dnů mění v soutěž Kde domov můj s Alešem Hámou. 
Jakmile jsme si užili Českou televizi, vyrazili jsme pěšky také na nedaleký Vyšehrad, kde stojí krásná bazilika a rovněž se zde nachází místo odpočinku známých osobností - Jana Nerudy, Karla Čapka, Boženy Němcové, Waldemara Matušky, Radoslava Brzobohatého a dalších.

Mgr. Radek Hybšman, Bc. Lucie Holubková