Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Dana Hoffmannová
  • 99
Ve středu 7. 6. jsme ve velmi, ale opravdu velmi brzkých ranních hodinách vyrazili směr Norimberk. Naším cílem byla zdejší krajinářská ZOO. Norimberská zahrada se intenzivně angažuje v programu ochrany živočišných druhů a patří mezi nejnavštěvovanější ZOO v Německu. Tahákem je hlavně místní delfinárium, které uchvátilo svojí show i nás, ale mají zde i jiné zajímavosti ze zvířecí říše. A tak jsme poslouchali řvaní šelem, pozorovali rozpustilé dovádění ledních medvědů, krmení lachtanů, poklidné kapustňáky, poletující motýly, dovádivé opičky, miloučké pandy červené, obrovskou a vzácnou harpyji pralesní atd. Nechyběl tu ani velký výběr suvenýrů, dětský svět či oblíbená lokálka.
Všichni jsme si to rozhodně užili a odjížděli plni dojmů. Pro většinu dětí to byl zatím nejdelší výlet a my musíme zhodnotit, že byly pohodové a super. Výlet splnil naše očekávání a zařadí se k nezapomenutelným zážitkům. 

Šimková, Havlas, Jezdinská, Houdková