Vítejte na stránkách Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení
  • Dana Hoffmannová
  • 109

          Na konci školního roku se občas nenajde prostor pro pečlivé a podrobné plánování. A tak se stalo, že jsme vyrazili na výlet tzv. tajný. V daný čas jsme se sešli na hlavním vlakovém nádraží v Hradci Králové, koupili si celodenní skupinovou jízdenku a nasedli na první vlak.  

          Po hodině a půl jsme vystoupili, zrovna to bylo v Teplicích nad Metují. Řekli jsme si pravidla celodenní hry, která nám měla okořenit společný čas, a postupně vystřídali všechny barvy turistického značení, přičemž jsme šli spíše do kopce než z kopce. V jednu chvíli jsme se rozdělili až na tři skupiny. Jedna si kondičně užila Kočičí skály, druhá dosáhla vyhlídky na Ostaši a třetí byla ráda, že může zůstat v základním táboře a vyčkat. 

          Na závěr jsme vyzkoušeli trasu cyklistickou a došli do Žďáru nad Metují, kde nás spřátelené asistenční vozidlo zásobilo melouny. Děkujeme! Čas do odjezdu vlaku jsme strávili na dětském hřišti. Dostatečně vyřáděni a unaveni jsme se v odpoledních hodinách vrátili do Hradce. A dojmy dětí? 


Silné zážitky: skupinová hra, chůze do nekonečného kopce, vedro, pohyb ve skalách, bolest celého těla, jízda vlakem s wi-fi bez wi-fi, špinavé boty, hranolky z bufetu, houpání na rozvrzaných houpačkách, nosit si klacek, výhledy, návštěva kravína, cesta domů s melouny

 

Momenty překvapení, nadšení

- melounová zastávka

- hra o peníze (alias oškubal jsem Šimkovou)

- bufet na cestě

- rozdělení do skupin

- čas na hřiště

- polévání se vodou

- prolézání bludištěm

- trasa akorát/moc dlouhá/moc po rovině/moc do kopce

- na skalách je kniha k zápisu horolezců

- dokázali jsme to!

Neuspokojující pocit: 

- neznalost cíle cesty

- puchýře,

- chůze po písku

- skřípající vlak

- občas krkolomná cesta

- únava

- velký kopec

- vypadl jsem první ze hry

Zásadní rozhodnutí, poznatek

- když se ztratím, hledám cestu zpět

- zastavit se po dlouhé cestě na meloun je skvělé

- koupě nanuku, domácí malinové limonády

- chci jet na další výlet s kamarádkami

- skály jsou tvrdé

- zákaz používání WC ve stanici

- jít do toho a nebát se

- moje offline mapy nebyly offline

- kolena mám v horším stavu

- převléknout se z tepláků do kraťas

- více chodit do přírody


Mgr. Hana Šimková, Ing. Klára Poláková, Mgr. Jiří Havlas