V pátek 3. 5. 2024 jsme po delší pauze vyrazili do města hudby či chcete-li města snů - inspirativní Vídně. V jejím samém centru jsme zhlédli alespoň část rozlehlého schönbrunnského parku z dob Habsburků, zapsaného na seznam UNESCO. Za mírného deště jsme prošli skrz gigantický komplex Hofburgu, sídla prezidenta Rakouské republiky. Obdivovali jsme baroko v kostele sv. Petra a gotiku impozantní katedrály sv. Štěpána. Nakoupili jsme suvenýry a pak už nedočkavě zamířili do legendárního Prátru, který baví lidi již od dob Josefa II. Naštěstí přestalo pršet a my si tady hezky zařádili. Pak už nezbylo než jet zase domů :-).

Mgr. Hana Šimková, Mgr. Daniela Jezdinská, Dominika Jezdinská