V pondělí 29. 5. 2023 vyrazili žáci z 8. B do Knihovny města Hradce Králové, kde prožili dopoledne v režii hororu. Vlastně šlo o vzdělávací program, kdy se v podobě soutěže á la reality show dozvěděli nové informace o tomto žánru a zároveň si zopakovali znalosti, které znají ze školy, z knížek, ale i zhlédnutím současné filmové a seriálové produkce. V rámci reality show poznali a uvědomili si, že ne vždy je dobré všechno obětovat kvůli vidině veliké výhry. Přestože se jednalo o horor, nechyběly úsměvy a záchvaty smíchu.

Mgr. Radek Hybšman